Oddział Neurologii i Leczenia Udarów

Sekretariat:

Punkt pielęgniarski:

Gabinet lekarski:

Sala intensywnego nadzoru neurologicznego:

Kierownictwo oddziału

lek. Bożena Nejman

Pielęgniarka koordynująca
Aleksandra Zaborowska

Oddział Neurologii i Leczenia Udarów

W Oddziale Neurologii i Leczenia Udarów diagnozujemy i leczymy pacjentów z chorobami centralnego i obwodowego układu nerwowego, choroby naczyniowe mózgu, guzy mózgu, padaczki, choroby zwyrodnieniowe kręgosłupa z zespołami bólowymi, choroby demielinizacyjne, neuroinfekcje.
W ramach hospitalizacji istnieje możliwość wykonania badań diagnostycznych w tym: KT, NMR, EEG, EMG i innych.

W Oddziale Udarowym prowadzimy leczenie zgodnie z obowiązującymi standardami:

• leczenie trombolityczne,
  • dzięki współpracy z Centrum Interwencyjnego Leczenia Udarów Mózgu w Bydgoszczy możliwość trombektomii mechanicznej,
  • wczesna rehabilitacja neurologiczna.

Pacjenci po przebytym udarze mózgu mają zapewnioną kontynuację rehabilitacji w ramach Oddzialu Rehabilitacji Neurologicznej w tutejszym szpitalu, a następnie w Poradni Neurologicznej przyszpitalnej.
Opiekę nad pacjentem zapewnia wysoko wykwalifikowany zespół interdyscyplinarny: lekarze, pielęgniarki, fizykoterapeuci, neurologopeda i psycholog.