Oddział Rehabilitacji Neurologicznej

Kontakt

e-mail: rehabilitacja@szpitallipno.pl

Sekretariat:
tel. (54) 288 02 72

Punkt pielęgniarski:
tel. (54) 288 03 25

Kierownictwo oddziału

Koordynator
lek. Diana Accordi-Kilian
tel. (54) 288 03 43

Pielęgniarka koordynująca
Wioletta Hencel
tel. (54) 288 02 72

O nas

Oddział Rehabilitacji Neurologicznej

 

Pacjenci Oddziału Rehabilitacji Neurologicznej korzystają z ogólnoszpitalnej i specjalistycznej diagnostyki wynikającej z bieżącego stanu chorego. W procesie leczenia stosowane są metody farmakoterapii, fizjoterapii, psychoterapii oraz logopedii. Wśród metod fizjoterapeutycznych wymienić należy: kinezyterapię, elektroterapię, psychoterapię, logopedię, terapię zajęciową. Stale wzbogacany jest sprzęt terapeutyczny, oddział dysponuje własną salą ćwiczeń wyposażoną w nowoczesny sprzęt rehabilitacyjny. Pacjenci korzystają z codziennych zabiegów usprawniających w nowoczesnej bazie zabiegowej. Możliwości terapeutyczne bazy zabiegowej są stale unowocześniane i wzbogacane o urządzenia najnowszej generacji.

Oddział Rehabilitacji Neurologicznej (specjalność neurorehabilitacja) prowadzi:

  • z neurologii – lecznicze usprawnianie pacjentów w większości chorób neurologicznych, a w tym po udarach mózgu, ostrych i przewlekłych zespołów bólowych kręgosłupa,
  • z neurochirurgii – usprawnianie lecznicze chorych po operacjach ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego, rehabilitacja chorych po urazach głowy, rehabilitacja chorych po urazowych uszkodzeniach rdzenia kręgowego.

 

Skip to content