Oddział Ginekologiczno-Położniczy

Kontakt

e-mail: ginekologia@szpitallipno.pl

Sekretariat:
tel. (54) 288 02 24

Punkt pielęgniarski / Gabinet zabiegowy:
tel. (54) 288 04 17

Gabinet lekarski:
tel. (54) 288 02 54

Blok porodowy:
tel. (54) 288 03 17

Izba przyjęć ginekologiczna:
tel. (54) 288 02 64

Kierownictwo oddziału

Koordynator
lek. Zbigniew Placek
tel. (54) 288 03 64

Pielęgniarka koordynująca
Ewa Ziętek
tel. (54) 288 01 00

O nas

Oddział Ginekologiczno-Położniczy

 

W Bloku Porodowym do dyspozycji rodzących są dwie sale porodowe jednoosobowe – jedna z nich z pełnym węzłem sanitarnym – dostosowana dla osób niepełnosprawnych. Każda z sal wyposażona jest w nowoczesne łóżka porodowe z możliwością regulacji. Sale porodowe wyposażone są w: kardiotokograf (KTG), który służy do zapisu częstotliwości czynności serca płodu i skurczów macicy, pompy infuzyjne, kardiomonitor – do monitorowania stanu ogólnego rodzącej i/ lub położnicy w sytuacji kiedy istnieje taka potrzeba, akcesoria: piłka, worek Saco, gaz medyczny wziewny – ,,Entonox’’ – bezpieczna metoda łagodzenia bólu porodowego.
W pierwszym okresie porodu oraz częściowo w drugim okresie porodu rodzące mają możliwość poruszania się. Na sali porodowej rodzącej może towarzyszyć tylko jedna osoba. Po porodzie zdrowy noworodek kładziony jest matce na brzuch i pozostaje na brzuchu mamy minimum 2 godz.

W Oddziale Ginekologicznym wykonywane są zabiegi diagnostyczne, różnego rodzaju operacje ginekologiczne między innymi: operacje brzuszne, operacje pochwowe, operacje laparoskopowe, operacje histeroskopowe.

Oddział Położniczy pracuje w systemie ROOMING–IN – przez cały pobyt w oddziale mama
z noworodkiem przebywają na tej samej sali. Sale są dwu osobowe, każda sala wyposażona jest
w stanowisko do pielęgnacji noworodka. Wszystkie czynności przy noworodku wykonywane są na sali w obecności mamy.Ogólnodostępna jest łazienka z dwoma prysznicami, bidetem i toaletą, poza tym dla dwóch sal jest dostępna łazienka z prysznicem. Pobyt w oddziale położniczym: poród fizjologiczny – 2 doby, cięcie cesarskie – 4 doby.

Skip to content